Інвертори

Аварійні відключення електроенергії погіршують роботу не тільки звичайних домашніх пристроїв, але й важливого промислового обладнання. Це негативно впливає на працездатність електрообладнання, несе значні економічні втрати. Такі виклики змушують власників домогосподарств та комерційних об'єктів забезпечувати їх підтримку за допомогою спеціальних силових пристроїв – інверторів. 

Прилад дозволяє забезпечити безперебійне електроспоживання під час відсутності електроенергії, перепаду напруги чи замикання. Перш ніж обрати інвертори, треба дізнатися, як працюють інвертори напруги та де вони частіше за все використовується. 

Що таке інвертори?

Інвертор — це  пристрій, що перетворює постійний електричний струм на однофазний або трифазний змінний струм. Наприклад, такий генератор напруги зі значенням акумулятора 12V чи 24V дозволяє отримати силу струму у 220В, 320В та частотою 50 Гц.  

Купити інвертор варто для того, щоб забезпечити електроенергією приватний будинок, дачу, кемпінг чи підприємство. До нього підключаються як побутові прилади, так і промислові. Оптимальний вибір — інвертор 12В 220В.

В конструкції інвертора виділяють чотири елементи:

  • перетворювач напруги — генератор, що змінює параметри вхідної та вихідної напруги;
  • зарядка АКБ — забезпечує під'єднання пристрою до електромережі;
  • акумулятор — альтернативне джерело живлення, яке включається у роботу, коли напруга не відповідає параметрам робочої системи;
  • контролер — регулює параметри повної розрядки та надмірного заряду інвертора. 

Всі сонячні інвертори схожі між собою за зовнішніми параметрами, але суттєво відрізняються за конструкційними особливостями, характеристиками та схемами підключення. 

Важливість інверторів у побуті та промисловості

Способи використання генератора напруги:

  • У складі автономних систем — працює інвертор багатофункціональний в мережах, де відсутні інші джерела електроенергії. Необхідні для живлення, в яких основним джерелом електроенергії є сонячна батарея або енергія акумулятора. Входять до складу часткового електроприводу змінного струму. 
  • У складі систем безперебійного електропостачання (UPS) — забезпечення електропостачання за допомогою енергії резервного акумулятора. Це потужні інвертори з акумуляторами великої ємності, здатні працювати в автономному режимі під час нестабільної роботи електромережі.

Обладнання поділяється на синусоїдне та квазісинусоїдне (модифікований синус) за формою вихідного сигналу. Синусоїдні пристрої використовуються для високочутливого обладнання, де важлива форма сигналу. Прилади з модифікованим електрострумом частіше за все використовуються в побуті.

Типові приклади використання інверторного обладнання як в побуті, так і промисловості:

  • пристрої для побутових та промислових котлів опалення — для забезпечення безперебійного функціонування системи індивідуального опалення доречно використовувати перетворювач напруги з чистою синусоїдою;
  • зарядний пристрій для автомобільного акумулятора — на виході забезпечують сигнал спрощеної форми, що дозволяє зарядити телефон або планшет в дорозі;
  • пристрої для холодильників — повинні забезпечувати сигнал чистої синусоїдальної форми з потужністю джерела живлення не менше 1,5 кВт;
  • автономні зарядні станції Grid-tie — інвертори, здатні працювати синхронно з промисловою системою, тобто у разі зниження напруги до 150В споживач підключається до мережі off-line.

Тобто, інвертори чистий синус великої ємності здатні повністю забезпечити роботу медичної апаратури на випадок відключення світла. Роботу побутових пристроїв під час відключення електрики зможе підтримати звичайний   зарядний пристрій для авто. 

Основні характеристики інверторів

В побуті частіше за все використовується автомобільний інвертор — зарядний пристрій для акумуляторів. Для забезпечення його основної функції необхідно враховувати ряд ключових параметрів:

  • потужність (Вт) — кількість пристроїв, що можуть одночасно отримувати енергію від автоперетворювача;
  • максимальне навантаження — потужність, яку здатний витримати прилад;
  • форма зміни струму: синусоїдна або модифікована;
  • інверторна напруга: вхідна — 12 В, вихідна — 220В;
  • номінальна частота — 50 Гц;
  • температура нагрівання до автоматичного перемикання/відключення: 60-66 С;
  • ККД: 80% і більше. 

Зарядний пристрій автомобільного акумулятора рекомендовано використовувати при двигуні автомобіля, що запущено. Так акумулятор постійно заряджається через АКБ авто, в іншому випадку його потужності може не вистачити для подальшого запуску силового агрегату. 

Як забезпечити оптимальне функціонування інвертора?

Перед тим як купити сонячний інвертор або будь-який інший, слід ретельно ознайомитися з технічними параметрами та правилами експлуатації пристрою. Щоб забезпечити тривалу роботу техніки від альтернативного джерела енергії, необхідно вибрати АКБ більшої ємності. Так, для зарядки ноутбука вистачить інвертора на 150 Вт, а для мобільного девайса — 7,5 Вт. Ціна пристроїв при виборі також враховується як важливий критерій.

Для того, щоб забезпечити оптимальне функціонування інвертора необхідно:

  • слідкувати, щоб ємність приладу відповідала номінальній потужності генератора;
  • не допускати тривалих перевантажень (перевищення показника номінальної потужності у два рази);
  • підтримувати необхідну потужність для пуску, щоб забезпечити миттєвий запуск електродвигуна, у разі зникнення струму. 

Інвертор — це прилад, який постійно знаходиться у режимі роботи, щоб забезпечити безперебійну роботу автономного опалення квартир і будинків, електричних приладів. Значною перевагою приладу є одночасне живлення від електромережі та від акумулятора. Тому варто завітати в інтернет-магазин Wondertech та придбати універсальний інвертор для авто.